logo kross rowery 650B

Według najnowszych badań Instytutu Badawczego IPC z marca 2015, KROSS to najbardziej rozpoznawalna firma rowerowa w Polsce. W spontanicznym teście znajomości marki, aż 11,8% ankietowanych wskazało właśnie polskie przedsiębiorstwo.

 Ten wynik zagwarantował mu pozycję lidera w branży rowerowej, przed takimi brandami jak Giant (9,9% wskazań) oraz Romet (8,1%). Jest to awans w stosunku do roku ubiegłego, gdy KROSS zajął 2. miejsce w rankingu rozpoznawalności.

Produkty marki KROSS są najchętniej wybierane przez mężczyzn (79,7% klientów) oraz osoby młode, grupy wiekowe 18-24 oraz 25-34 stanowią łącznie aż 72,9% wszystkich użytkowników rowerów firmy. Większość osób, wybierająca KROSS posiada wykształcenie ponadgimnazjalne ogólnokształcące (45,8%) oraz wyższe 27,1%. Respondenci w ubiegłym roku zdecydowanie częściej kupowali rowery nowe (78%) niż używane (22%).
Doskonała rozpoznawalność KROSS jest wynikiem z jednej strony przywiązania marki do wysokiej jakości produktów, z drugiej konsekwentnie realizowanej strategii marketingowej oraz promocyjnej firmy. Zaufanie konsumentów do rowerów KROSS budowane jest nieprzerwanie od 25 lat, dzięki sile innowacji i pasji pracowników przedsiębiorstwa.

Rowery gorskie KROSS

Marka KROSS
KROSS to lider rynku rowerowego w Polsce, ale również jeden z największych producentów w Europie – obecnie rowery marki są dostępne w 43 krajach na całym świecie. KROSS inwestuje w rozwój polskiego kolarstwa, m.in. sponsorując własną drużynę MTB Kross Racing Team, barwy której reprezentuje wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska.

Maja Włoszczowska rower kross 650b mtb rowery popularne kross

 

Tagi Marka Kross rowery kross 2015